Poniedziałek, 20 styczeń. Imieniny Fabiana i Sebastiana.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

Z NAJNOWSZEJ HISTORII POLSKI – STAN WOJENNY

 

Huuura – I i III miejsce dla nas!

 

Poznawanie jednostkowych losów i przybliżenie uczestnikom dramatycznych wydarzeń z najnowszej historii Polski, popularyzowanie wiedzy o najnowszej historii Wielkopolski, inicjowanie poszukiwania źródeł historycznych i możliwość ich przedstawienia, kształtowanie szacunku do wartości demokratycznych takich jak: wolność, pluralizm, tolerancja, krzewienie postaw patriotycznych wśród dzieci i młodzieży - to tylko niektóre z założeń konkursu: „Porozmawiajmy o tym jak było – stan wojenny widziany oczyma młodzieży” dla uczniów IV-VI klas szkoły podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych pod honorowym patronatem Kuratorium Oświaty i Instytutu Pamięci Narodowej oddział w Poznaniu. Organizatorem rywalizacji było Muzeum Powstania Poznańskiego
– Czerwiec 1956, oddział Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości
.

W swojej kategorii Szkołę Podstawową im. Juliusza Słowackiego w Golinie reprezentowali: Igor Janiszewski z VIa (wywiad z Elżbietą Gruszką), Weronika Piątkowska i Adam Karnafel z VIc (wywiad z Elżbietą Kołodziejczak). Uczniowie pod kierunkiem Przemysława Ciesielskiego we współpracy z Agnieszką Sołtysiak przygotowali tematyczne rozmowy z wyżej wspomnianymi paniami, które w różnych okolicznościach przeżywały wprowadzenie stanu wojennego 13 grudnia 1981 r. Tym samym spełnili jeden z podstawowych warunków historycznej rywalizacji.

Komisja konkursowa biorąc pod uwagę jednoznaczne kryteria oceny takie jak: trafność doboru tematu pracy, jakość wykonania oryginalność i stopień trudności wykonania postanowiło przyznać I miejsce Igorowi Janiszewskiemu, natomiast III Weronice Piątkowskiej, która współpracowała z Adamem Karnaflem. Uroczyste wręczenie nagród miało miejsce 17 stycznia 2017 r w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu.

Radość z przyznania tak prestiżowych nagród - tym bardziej, że na szczeblu wojewódzkim była ogromna! ;-)

Na marginesie...

Wizyta w Poznaniu dała możliwość uczniom z golińskiego „Julka” zobaczyć tamtejszy Stary Rynek, pomniki - bamberki i Starego Marycha oraz nacieszyć  oczy olśniewającym i jednym z największych w Europie żłóbków bożonarodzeniowych u oo. franciszkanów przy pl. Bernardyńskim na Garbarach.

Przemysław Ciesielski

 

  

Tereny Inwestycyjne Turystyka Rowerowa
Stowarzyszenie Solidarni w Partnerstwie
 
Styczeń 2020
N P W S C P S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
  Styczeń 2020