Czwartek, 21 marzec. Imieniny Benedykta i Lubomira.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

GRA MIEJSKA

Chroń swoje dane osobowe!

Już po raz piąty uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie włączyli się w obchody Europejskiego Dnia Ochrony Danych Osobowych.

Z tej okazji 25 stycznia 2017 r. przedstawiciele klas VIa (Barbara Stolarska, Daria Marciniak, Oliwia Szwat, Izabela Staśkiewicz, Piotr Kucharski) i VIc (Michaella Zielińska, Pola Pyzdrowska, Agata Makowska, Konrad Waliniak, Dominik Gawroński) pod opieką nauczycieli - Beaty Matczak i Przemysława Ciesielskiego wzięli udział w okolicznościowej grze miejskiej. Inicjatywa ta wpisała się w cykl działań realizowanych w ramach programu edukacyjnego: „Twoje dane – Twoja sprawa”, realizowanego od kilku lat z powodzeniem przez społeczność golińskiego „Julka”. Dzieci z mapkami w ręku wraz z naniesionymi na nią punktami szukały miejsc, w których zostały przechowane koperty z tematycznymi zadaniami. Każde z nich dotyczyło ochrony danych osobowych. Zespoły odwiedziły: kwiaciarnię „Fantazję”, dom zakonny Sióstr Opatrzności Bożej, bibliotekę publiczną, dom kultury i urząd miejski.

Szóstoklasiści z chęcią wzięli udział w grze miejskiej. Była ona świetnym sposobem na integrację zespołów klasowych i koleżeńską pomoc. Jednak przede wszystkim pozwoliła w atrakcyjny sposób sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą ochrony swojej prywatności.

Przemysław Ciesielski

***

Serdecznie dziękujemy Wszystkich, których odwiedziliśmy za życzliwość oraz pomoc w sprawnej organizacji gry miejskiej.

Beata Matczak,

Przemysław Ciesielski

 

  

  

Tereny Inwestycyjne Turystyka Rowerowa
Stowarzyszenie Solidarni w Partnerstwie
 
Marzec 2019
N P W S C P S
24 25 26 27 28 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  Marzec 2019