środa, 23 sierpień. Imieniny Filipa i Apolinarego.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

GOLINA ZWYCIĘŻYŁA PODCZAS XVIII POWIATOWEJ SPARTAKIADY LZS


XVIII Letnia Powiatowa Spartakiada Mieszkańców Wsi Powiatu Konińskiego odbyła się  21 i 22 maja 2016 r. w kompleksie sportowo-dydaktycznym Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie.
 
W zmaganiach rywalizowali sportowcy z 9 gmin powiatu konińskiego: Golina, Rychwał, Rzgów  Stare Miasto, Krzymowa, Wilczyna, Skulska, Grodźca i Starego Miasta. Przedstawiciele drużyn współzawodniczyli w grach zespołowych, konkurencjach rekreacyjnych oraz rodzinnych.
 
 

Klasyfikacja ogólna  gmin XVII Letniej Powiatowej Spartakiady Mieszkańców Wsi Powiatu Konińskiego

I miejsce gm. Golina 571.5pkt

 II miejsce gm. Rychwał  468pkt
III miejsce gm. Stare Miasto 383.5pkt
 

 

W poszczególnych dyscyplinach i konkurencjach Gminę Golina reprezentowali:
 
1) gry zespołowe:

- piłka nożna kobiet
I miejsce gm. Golina ( Magdalena Cybulska, Paulina Kwitowska, Sandra Łukomska, Katarzyna Ławniczak, Katarzyna Ławniczak i Wiktoria Czajka)  

- piłka nożna mężczyzn

- II miejsce gm. Golina ( Patryk Galant, Michał Koliński, Seweryn Koliński, Michał Malant,  Mateusz Adamski, Robert Iwiński  i Mateusz Głębocki)

- piłka koszykowa kobiet

II miejsce gm. Golina (Julia Grzesiak, Agata  Sieczkowska, Patrycja Bocian)
- piłka koszykowa mężczyn
II miejsce gm. Golina ( Krystian Nowakowski, Maciej Przebieracz, Jakub Kępski)
- piłka siatkowa kobiet
 IV miejsce gm. Golina ( Wiktoria Szymczak, Agata Czajka)

- piłka siatkowa mężczyzn
 IV miejsce gm. Golina (Krystian Różycki)

2) konkurencje rekreacyjne:

 Gminę Golina reprezentowali:
- podnoszenie odważnika 17,5 kg (I miejsce Daniel Słomka, Michał Witkowski, Mariusz Olszewski)
- wędkowanie na sucho -(II miejsce Marek Jabłoński, , III  miejsce Hubert Kulczak, Damian Jabłoński

- rzuty beretem na odległość -( I miejsce  Daniel Kaczan, III miejsce Marcin Podlasiński, Mateusz Adamski) )
- tor przeszkód z atrakcjami -  ( Seweryn Kolinski,Damian Jabłoński, Mariusz Olszewski)
- rzuty do kosza (I miejsce Robert Iwiński, II miejsce Michał Witkowski, Marcin Kamiński)
- rzut lotką do tarczy - ( Michał Malant, Maciej Przebieracz, Robert Iwiński)
- rzuty przedmiotami do celu- II miejsce Michał Malant, III miejsce  Seweryn  Koliński, Mateusz Adamski)
- strzały piłką nożną na bramkę unihokeja -(II miejsce  Marek Jabłoński, Piotr Kusiołek, Michał Kolinski)
- rowerowy tor przeszkód -   (Daniel Kaczan, Michał Koliński, Patryk Galant)

-strzelanie z wiatrówki - (I miejsce Maciej Przebieracz, III miejsce Hubert Kulczak,  Marcin Podlasiński)
3) konkurencje rodzinne (rzut lotką do tarczy, bieg sztafetowy wahadłowy, strzały piłką nożną na bramkę unihokeja, rowerowy tor przeszkód ) -II miejsce gm. Golina (rodzina Cyferkowskich - Anna, Jacek i Szymon)
 
 
Zwycięzcy w wyżej wymienionych konkurencjach rekreacyjnych i rodzinnych będą reprezentować powiat w finale spartakiady wojewódzkiej w Żerkowie 19 czerwca 2016 r. Natomiast w grach zespołowych: gm. Golina piłka nożna kobiet  awansowały do półfinałów, które odbędą się 5 czerwca 2015 roku we Władysławowie (powiat turecki).
 
Organizatorem XVII Letniej Spartakiady Mieszkańców Wsi Powiatu Konińskiego był Wydział Edukacji i Spraw Społecznych konińskiego Starostwa.

Koordynator sportu Robert Iwiński

 1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

Tereny Inwestycyjne Turystyka Rowerowa
Stowarzyszenie Solidarni w Partnerstwie
 
Sierpień 2017
N P W S C P S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
  Sierpień 2017  
Loga