Piątek, 20 październik. Imieniny Ireny i Kleopatry.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

GOLINA ZWYCIĘŻYŁA PODCZAS XVII POWIATOWEJ SPARTAKIADY LZS


XVII Letnia Powiatowa Spartakiada Mieszkańców Wsi Powiatu Konińskiego odbyła się  30 i 31 maja 2015 r. w kompleksie sportowo-dydaktycznym Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie.
 
W zmaganiach rywalizowali sportowcy z 6 gmin powiatu konińskiego: Golina, Rychwał, Rzgów  Stare Miasto, Krzymowa i Wilczyna. Przedstawiciele drużyn współzawodniczyli w grach zespołowych, konkurencjach rekreacyjnych oraz rodzinnych.
 
 

Klasyfikacja ogólna  gmin XVII Letniej Powiatowej Spartakiady Mieszkańców Wsi Powiatu Konińskiego

I miejsce gm. Golina

 II miejsce gm. Rychwał 
III miejsce gm. Krzymów
 

 

W poszczególnych dyscyplinach i konkurencjach Gminę Golina reprezentowali:
 
1) gry zespołowe:

- piłka nożna kobiet
I miejsce gm. Golina (Kinga Kwitowska, Klaudia Sypniewska, Agnieszka Szygenda, Magdalena Cybulska, Paulina Kwitowska, Sandra Łukomska i Aleksandra Mrozińska)  

- piłka nożna mężczyzn

- I miejsce gm. Golina (  Marcin Kamiński, Michał Dybczak, Michał Juśkiewicz, Dawid Duryński, Paweł Purczyński, Jakub Purczyński, Aleksander Perschke i Marek Jabłoński)

- piłka koszykowa kobiet

II miejsce gm. Golina (Marta Dostatnia, Paulina Banaszak, Maria Chojnacka, Weronika Kaczmarek)
- piłka koszykowa mężczyn
I miejsce gm. Golina ( Krystian Nowakowski, Maciej Przebieracz, Jakub Kępski)
- piłka siatkowa kobiet
 III miejsce gm. Golina ( Dominika Cybulska, Martyna Koprowska, Julia  Grzesiak, Oliwia Staszak)

- piłka siatkowa mężczyzn
 IV miejsce gm. Golina (Paweł Kolodziejczak, Marcin Dybczak, Dybczak, Robert Iwiński)

2) konkurencje rekreacyjne:

 Gminę Golina reprezentowali:
- podnoszenie odważnika 17,5 kg (III miejsce Michał Witkowski, Krystian Kopczyński, Mariusz Olszewski)
- wędkowanie na sucho -( Marek Jabłoński, Marcin Podlasiński, Hubert Kulczak)
- rzuty beretem na odległość -( I miejsce  Daniel Kaczan, III miejsce Piotr Jabłoński, Krystian Kopczyński)
- tor przeszkód z atrakcjami -  III miejsce Krystian Nowakowski,(Damian Jabłoński, Mariusz Olszewski)
- rzuty do kosza I miejsce Krystian Nowakowski, II miejsce Robert Iwiński, Michał Witkowski)
- rzut lotką do tarczy -  I miejsce Michał Malant, II miejsce Maciej Przebieracz, (Robert Iwiński)
- rzuty przedmiotami do celu-  Michał Malant, Damian Jabłoński, Mateusz Adamski)
- strzały piłką nożną na bramkę unihokeja -  Marek Jabłoński, Kamil Juśkiewicz, Mateusz Adamski)
- rowerowy tor przeszkód - II miejsce  Daniel Kaczan, III miejsce Piotr Jabłoński (Kamil Strajch)
-strzelanie z wiatrówki - I miejsce Marcin Podlasiński, II miejsce Hubert Kulczak  (Maciej Przebieracz)


3) konkurencje rodzinne (rzut lotką do tarczy, bieg sztafetowy wahadłowy, rzuty przedmiotami do celu, strzały piłką nożną na bramkę unihokeja, rowerowy tor przeszkód i bieg w worku) -I miejsce gm. Golina (rodzina Cyferkowskich - Anna, Jacek i Szymon)
 
Zwycięzcy w wyżej wymienionych konkurencjach rekreacyjnych i rodzinnych będą reprezentować powiat w finale spartakiady wojewódzkiej w Żerkowie 14 czerwca 2015 r. Natomiast w grach zespołowych: gm. Golina (piłka nożna kobiet i mężczyzn oraz piłka koszykowa mężczyzn) awansowały do półfinałów, które odbędą się 7 czerwca 2015 roku we Władysławowie (powiat turecki).
 
Organizatorem XVII Letniej Spartakiady Mieszkańców Wsi Powiatu Konińskiego był Wydział Edukacji i Spraw Społecznych konińskiego Starostwa.

Koordynator sportu Robert Iwiński

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

12

13

14

15

16

Tereny Inwestycyjne Turystyka Rowerowa
Stowarzyszenie Solidarni w Partnerstwie
 
Październik 2017
N P W S C P S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
  Październik 2017  
Loga