środa, 23 sierpień. Imieniny Filipa i Apolinarego.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

Manewry strażackie

Członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Golina ciągle podnoszą swoje umiejętności i sprawność współpracy podczas akcji ratowniczych. Służą temu manewry strażackie. W tym roku odbyły się one na terenie Myśliborza, Węglewa, Węglewskich Holendrów, Kolna, Kawnic i Goliny.

Strażacy z OSP Radolina, OSP Rosocha, OSP Spławie, OSP Kraśnica, OSP Adamów oraz OSP Myślibórz 25 października od rannych godzin zmagali się z poszukiwaniem zaginionej osoby w miejscowości Kolno. Następnym etapem ćwiczeń przygotowanych przez komendanta gminnego Marka Pilarczyka były działania w Węglewskich Holendrach, gdzie strażacy z OSP Węglew, OSP Golina, OSP Kraśnica, OSP Przyjma i OSP Myślibórz zajęli się gaszeniem dwóch pożarów, zabezpieczeniem lasu oraz pobliskich budynków. Następnie druhowie w aparatach powietrznych prowadzili działania w zadymionym budynku. Ostatnim zadaniem, z jakim zmagali się druhowie, była symulacja wypadku drogowego na bocznej ulicy w Kawnicach. Strażacy ochotnicy, głównie z Goliny, ale także z Kawnic i Przyjmy, przy pomocy sprzętu hydraulicznego ćwiczyli ratownictwo techniczne oraz kwalifikowana pierwszą pomoc.

Manewry obserwowali: burmistrz Goliny Tadeusz Piotr Nowicki, prezes Oddziału Gminnego ZOSP RP Mirosław Durczyński oraz poseł Jacek Kwiatkowski.

Na uwagę zasługuje fakt obecności zastępu z Państwowej Straży Pożarnej w Koninie, dzięki czemu ochotnicy wraz zawodowcami  mieli okazję wspólnie znaleźć się na polu ćwiczebnym.

Manewry strażackie podsumowano w remizie w Golinie.

 1

2

 

Tereny Inwestycyjne Turystyka Rowerowa
Stowarzyszenie Solidarni w Partnerstwie
 
Sierpień 2017
N P W S C P S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
  Sierpień 2017  
Loga