Niedziela, 18 sierpień. Imieniny Heleny i Bronisławy.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

Świetna zabawa na Nocy Kupały w Radolinie 

W sobotnie popołudnie 23 czerwca 2018 roku mieszkańcy naszej gminy wraz z zaproszonymi gośćmi z Burmistrzem Goliny Mirosławem Durczyńskim mogli się na chwilę przenieść w świat słowiańskich obrzędów. Wszystko to dzięki  Nocy Kupały- imprezie organizowanej przez  Dom Kultury w Golinie, Wielkopolskie Stowarzyszenie Odnowy Wsi „Nasza Radolina”,  Radnego Rady Miejskiej Krzysztofa Szymańskiego oraz  sołectwa: Radolina, Myślibórz, Sługocinek, Bobrowo, Chrusty, Barbarka.

             Liczna  publiczność zebrana w parku w Radolinie doskonale bawiła się przy swojskich rytmach granych przez zespół „ Sami Swoi” z Kawnic oraz podczas programu artystycznego przygotowanego przez uczniów Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Radolinie.

            Tradycyjnie tej nocy nie mogło zabraknąć wianków. W konkursie na ten najpiękniejszy zwyciężyła Magdalena Lewartowska, drugie miejsce zajęła Monika Waliszewska, a trzecie Emilia Napierała.

            Nie zabrakło potyczek rodzinnych, w których zmierzyli się państwo Gomulscy, Grzesiakowie i Jasińscy. Dla dzieci moc atrakcji: przygotowała Pracownia Artystyczna Enduzo. Były tańce, animacje, kącik plastyczny. Każdy smyk mógł znaleźć coś dla siebie.  Dla wszystkich obecnych serwowano pyszne potrawy z grilla.

            Niebywałą atrakcją stał się pokaz wykonany przez grupę  ogniową Fire Show Grean UP. Po potężnej dawce emocji wszyscy obecni ruszyli w tany, zabawa z DJ-em trwała do późnych godzin nocnych.

Organizatorzy Nocy Kupały bardzo dziękują pani Joannie Piekarczyk – Dyrektor Banku Żywności w Koninie oraz jego pracownikom, panu Rafałowi Wylegale – Dyrektorowi Konspolu Bis Słupca oraz  panu Andrzejowi Płuciennikowi – właścicielowi  firmy Zakład Stolarski Andrzej Płuciennik za pomoc w organizacji imprezy.

Karolina Kasprzak

  

Tereny Inwestycyjne Turystyka Rowerowa
Stowarzyszenie Solidarni w Partnerstwie
 
Sierpień 2019
N P W S C P S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
  Sierpień 2019