Sobota, 25 maj. Imieniny Urbana i Grzegorza.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

 

       

Golina, dnia 13.03.2019 roku

 

                                                                                              MIESZKAŃCY

                                                                                              MIEJSCOWOŚCI GOLINA 

                                                                                              i GMINY GOLINA

 

            Komisariat Policji w Golinie informuje, że w ostatnich latach nastąpił szybki rozwój infrastruktury na terenie gminy. Co za tym idzie nastąpił intensywny wzrost wybudowanych nowych budynków mieszkalnych, instytucji, firm itd. Bardzo często jednak właściciele posesji, administratorzy lub użytkownicy nieruchomości wbrew obowiązkowi nie umieszczają w widocznym miejscu na ścianie frontowej budynku tabliczki z numerem porządkowym.

            Brak tabliczki z numerem porządkowym nieruchomości powoduje znaczne utrudnienia w codziennej pracy służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i porządek, jak również instytucjom i osobom fizycznym.

            Z uwagi na powyższe Komisariat Policji w Golinie zwraca się z prośbą o przypomnienie mieszkańcom sołectwa o obowiązku zawieszenia w miejscu widocznym tabliczki z numerem posesji.

            Jednocześnie informujemy, że w miesiącu marzec 2019 roku tutejsza jednostka Policji będzie prowadziła na terenie gminy Golina działania sprawdzająco- informacyjne.

            W miesiącu kwiecień 2019 roku przeprowadzone zostaną działania represyjne wobec właścicieli, użytkowników nieruchomości niewywiązujących się z przedmiotowego zagadnienia.

            Brak oznaczenia numeru posesji przez jej właściciela jest wykroczeniem z art. 64§1 KW.

            Prawidłowe oznaczenie posesji przyczyni się do sprawnego i szybkiego dotarcia na miejsce interwencji przez wszystkie służby ratownicze.

 

wyk./sporz. asp. szt. Błażej Borowiec

Tereny Inwestycyjne Turystyka Rowerowa
Stowarzyszenie Solidarni w Partnerstwie
 
Maj 2019
N P W S C P S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
  Maj 2019