Wtorek, 11 maj. Imieniny Franciszka i Jakuba.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

 

Szanowni Państwo

Serdecznie dziękuję tym mieszkańcom gminy Golina, którzy oddali głos na gminę Golina w projekcie "Pod biało-czerwoną" realizowanego pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

Oddana przez Państwo liczba głosów pozwoliła na zakwalifikowanie gminy do otrzymania masztu i flagi. Maszt zostanie umieszczony na Placu Kazimierza Wielkiego w Golinie.

Mirosław Durczyński

Burmistrz Goliny

 


 

Szanowni Państwo

Zapraszam do dołączenia do projektu "Pod biało-czerwoną" realizowanego pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

Inicjatywa zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. To przedsięwzięcie ma na celu połączenie Polaków pod naszą flagą państwową, a także godne uczczenie pamięci o Bohaterach Bitwy Warszawskiej w 1920 roku.

Chciałbym, aby również Gmina Golina stała się częścią tego wielkiego historycznego przedsięwzięcia. Aby spełnić założenia projektu, wystarczy zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia online, dlatego też proszę mieszkańców naszej Gminy o oddanie głosów poparcia tutaj: https://bialoczerwona.www.gov.pl/

Wszelkie informacje dotyczące projektu znajdą Państwo na stronie: https://www.gov.pl/web/bialoczerwona

Zachęcam do oddania głosu na Gminę Golina. Głosy poparcia można można oddawać do dnia 11 listopada 2020 r. do godz. 23:59.

W trzech gminach, które na dzień 11.11.2020 na godz. 23:59 osiągną największą procentowo liczbę głosów w stosunku do liczby mieszkańców gminy, przewidywany jest udział Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego w uroczystości podniesienia flagi na maszt. W najbliższych dniach na stronie gov.pl/bialoczerwona dostępny będzie ranking, w którym będzie można sprawdzić pozycję gminy w tej klasyfikacji.

 

Mirosław Durczyński

Burmistrz Goliny