Wtorek, 02 czerwiec. Imieniny Erazma i Marianny.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

Od połowy marca Dom Kultury w Golinie, w związku z pandemią, był zmuszony znacznie ograniczyć swoją działalność. Niemożliwym stało się organizowanie imprez czy zajęć cyklicznych. Jednak pracownicy wymienionej placówki-  zamiast siedzieć z założonymi rękami- wyszli  naprzeciw  aktualnym potrzebom mieszkańców gminy i  postanowili szyć maseczki wielokrotnego użytku. W krótkim czasie siedziba golińskiego Domu Kultury zmieniła się w małą szwalnię.  Ekipa sprawnie podzieliła się zadaniami, w ruch poszły maszyny, nożyce i żelazka. Produkcja ruszyła pełną parą. W piątek 24.04.  do golinian trafiła pierwsza partia bezpłatnych maseczek (500 sztuk). W pierwszej kolejności otrzymali je seniorzy. Do każdej maseczki  dołączono instrukcję jej  bezpiecznego użytkowania i prawidłowej dezynfekcji. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem,  dlatego też będzie kontynuowana.  Pracownicy Domu w Kultury nie spoczywają na laurach i szyją dalej.

Wszystkich, którzy chcieliby otrzymać maseczkę, zapraszamy 30.04.2020 r. o 10.00  na parking przed Domem Kultury w Golinie. Przypominamy, że ilość maseczek jest ograniczona,  jedna osoba może otrzymać jedną maseczkę, a pierwszeństwo mają seniorzy. Apelujemy również o zachowanie środków ostrożności i odpowiednich odległości (2 metrów).