Piątek, 26 luty. Imieniny Mirosława i Aleksandra.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

Akcja społeczna mobilizacja – kulturalne spotkania pod chmurką

Drodzy mieszkańcy Gminy Golina i okolic! Stowarzyszenie Razem dla Goliny we współpracy z Biblioteką Publiczną oraz Domem Kultury w Golinie pragnie serdecznie zaprosić do udziału w kinie plenerowym, które zostanie zorganizowane w dniu 21 i 28 sierpnia o godz. 20.30 na Stadionie Miejskim w Golinie. W repertuarze filmowym coś dla młodszych i dla starszych widzów. Przedsięwzięcie jest realizowane w ramach projektu
pn.: „Akcja społeczna mobilizacja - kulturalne spotkania pod chmurką”, dofinansowanego ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Stowarzyszenie „Solidarni w Partnerstwie”.

 

Celem zaplanowanej inicjatywy jest przybliżenie mieszkańcom Gminy Golina i okolic dostępu do kultury oraz kształcenie potrzeb i zainteresowań kulturalnych poprzez stworzenie możliwości wspólnego przeżywania wydarzenia jakim są seanse filmowe na świeżym powietrzu. Cieszymy, się że  mamy możliwość kontynuacji inicjatywy, którą podjęła w zeszłym roku Młodzieżowa Rada Miejska w Golinie. Pozytywne opinie mieszkańców stały się motywacją do tegorocznej realizacji propozycji tejże oferty kulturalnej.

Zaplanowaliśmy dla Was seanse filmowe w dwa ostatnie piątki sierpnia, które zostaną zorganizowane na Stadionie Miejskim w Golinie. Można zabrać ze sobą koce i leżaki. Będzie możliwość zakupu popcornu, waty cukrowej, zakręconego ziemniaka, nachosów i napojów.
W repertuarze filmowym coś dla młodszych i dla starszych widzów. W dniu 21 sierpnia  br. o godz. 20.30 na dużym ekranie wyświetlimy bajkę pt.: „Mustang z Dzikiej Doliny” i komedię „Starsza pani musi zniknąć”, zaś w kolejny piątek 28 sierpnia br. o tej samej godzinie, proponujemy również śmieszną bajeczką pt.: „Wpuszczony w kanał”  a po niej komedię pt.: „Zamiana ciał”.

W przypadku niesprzyjających warunków seanse zostaną zorganizowane w Hali Widowiskowo-Sportowej w Golinie.

Przedsięwzięcie będzie zorganizowane z zachowaniem bezpieczeństwa sanitarnego. Widzów prosimy o zakrywanie ust i nosa.

 

Zapraszamy, przybywajcie aktywność kulturalną pobudzajcie!