Poniedziałek, 30 marzec. Imieniny Amelii i Jana.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Biuletyn Informacji Publicznej Biuro Obsługi Mieszkańca Gminne Centrum Informacji
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

Pierwszy tydzień  ferii zimowych za nami.  Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Radolinie nie narzekali na nudę. W ramach realizacji projektu „Ferie na wesoło”,dofinansowanego przez Urząd Miejski w Golinie, Wielkopolskie Stowarzyszenie Odnowy Wsi „NASZA RADOLINA” przygotowało dla nich moc atrakcji. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dzieciaki pod kierunkiem pani Bożeny Palpuchowskiej z Banku Żywności w Koninie przygotowywały zdrowe przysmaki, dowiadując się, że to, co zdrowe może także być bardzo smaczne. Nie zabrakło zajęć artystycznych. Talenty odkrywała Bernadeta Kucharska.  Krzysztof Szymański - głównodowodzący wesołej feryjnej ekipy wziął na siebie ciężar organizacji zabaw sportowych, turniejów gier zręcznościowych oraz planszowych. Zadbał również o oprawę muzyczną zajęć i  przeprowadził konkurs karaoke.

W piątek  w świetlicy wiejskiej w Radolinie w ruch poszło koło garncarskie. Pod bacznym okiem Jerzego Dzieciątkowskiego- właściciela pracowni garncarskiej dzieci i dorośli wyczarowywali piękne kubeczki i kufle.

Już dziś zapraszamy na drugi tydzień „Ferii na wesoło”. Obiecujemy, że będzie jeszcze ciekawszy niż pierwszy. Zaprosimy dzieci na warsztaty wikliniarskie, plastyczne, kulinarne. Nie zabraknie również niespodzianki dla tych, którzy regularnie uczęszczali na zajęcia.

Wielkopolskie Stowarzyszenie Odnowy Wsi „NASZA RADOLINA” bardzo dziękuje Burmistrzowi Goliny Mirosławowi Durczyńskiemu za dofinansowanie projektu, Bernadecie Kucharskiej oraz Bożenie Palpuchowskiej za wsparcie. 

                                                                     Karolina Kasprzak

 

   GALERIA ZDJĘĆ