Niedziela, 29 styczeń. Imieniny Zdzisława i Franciszka.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

Projekt zakładał promowanie nieśmiecenia, edukację odpadową oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Zrealizowano dwa ściśle ze sobą połączone ideowo etapy. Najpierw społeczności szkolne z Goliny, z Przyjmy, z Radoliny oraz z Kawnic wzięły udział w Ogólnopolskiej Akcji "Sprzątanie Świata", robiąc porządek w swoim najbliższym otoczeniu, by później posadzić symboliczne drzewko. Niezbędne środki czystości oraz rośliny przekazała Prezes Stowarzyszenia Razem dla Goliny Żanetta Matlewska. Drzewka zostały podarowane przez lokalnych przedsiębiorców państwa Annę i Grzegorza Talewiczów.

Drugi etap projektu to Międzypokoleniowy Rajd Rowerowy "Z EKOLOGIĄ MI PO DRODZE" połączony z piknikiem ekologicznym.100 miłośników jazdy na rowerze wyruszyło 3 października 2020 roku z placu Kazimierza Wielkiego 12. Trasę  przebiegała przez pobliskie, malownicze miejscowości i była odpowiednia zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. A najmłodszych cyklistów nie brakowało.

Na Stadionie Miejskim w Golinie - mecie wyprawy na rowerzystów czekała niespodzianka: piknik ekologiczny. Uczestnicy rajdu mogli nie tylko zjeść smaczny ciepły posiłek, ale także zmierzyć się w różnych ciekawych konkrecjach, konkursach i quizach  ekologicznych. Chętnych nie brakowało,  na śmiałków czekały atrakcyjne nagrody.

Uczestnicy rajdu mogli czuć się bezpiecznie dzięki niezawodnym druhom z OSP w Golinie, którzy zabezpieczali całą trasę oraz piknik, zapewniali również ewentualną pomoc medyczną.

Stowarzyszenie Razem dla Goliny serdecznie dziękuje sponsorom i partnrom za wsparcie przedsięwzięcia: Firmie Van Loy, Firmie Primabiotic,  GS Golina, Mirko Sklepowi Wielobranżowemu z Goliny oraz MZGOK Sp. z o.o w Koninie. Podziękowania kierujemy również dla druhów z OSP Przyjma, którzy przygotowali przepyszną grochówkę, dzięki której uczestnicy zregenerowali siły po wyprawie i dla Anny Kapturskiej, wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej w Golinie a zarazem sołtys Spławia za gościnne przyjęcie uczestników wyprawy rowerowej i przedstawienie krótkiej historii sołectwa a także przekazanie smakowitych jogurtów. Dziękujemy Maciejowi Szumińskiemu za ogromne zaangażowanie w przygotowanie trasy wyprawy a członkom Rodzinnych Rajdów Rowerowych za obecność i bezpieczne poprowadzenie rajdu.

Organizatorzy składają podziękowania wszystkim miośnikom dwóch kółek za liczny udział i wspólną zabawę podczas pikniku ekologicznego.

Karolina Kasprzak

 

Galeria zdjęć 1

Galeria zdjęć 2 

 

 

Karolina Kasprzak