środa, 01 luty. Imieniny Brygidy i Ignacego.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

 

 

  

Teatralno-wokalna przygoda rozpoczęta

W dniu 11 września 2019 r. w golińskiej  książnicy odbyło się spotkanie organizacyjne inaugurujące rozpoczęcie warsztatów teatralno-wokalnych, realizowanych w przez Grupę Nieformalną RAZEM DLA GOLINY przy współpracy z Domem Kultury w Golinie, w ramach zadania: Gmina Golina aktywniej w kulturze działać zaczyna,  dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2019.

Cieszymy się, że tak wielu mieszkańców skorzystało z propozycji  udziału w tej niezwykłej inicjatywie i chce aktywnie uczestniczyć w życiu kulturalnym swojej małej ojczyzny.

Przewodnikiem po świecie teatru będzie Pan Krzysztof Kędziora, doświadczony aktor, reżyser, scenarzysta, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Brzeźnie. Warsztaty wokalne poprowadzi Sławomir Kaliszewski instruktor wokalny, maestro golińskiego chóru Vokaliza.

Owocem zajęć będzie przygotowanie spektaklu z gatunku farsy teatru społecznego wzbogaconego występami wokalnymi a jego prezentacja nastąpi podczas przedstawienia premierowego wieńczącego działania projektu, który odbędzie się w listopadzie br.

W związku z tym, że czasu jest niewiele a założenia ambitne to uczestnicy od razu przystąpili do pracy. Pomysł na spektakl i repertuar wokalny zarysowany, aktorzy wybrani, role przydzielone. Na razie nie zdradzamy szczegółów. Ale zapewniamy będzie wesoło. I tym sposobem…rusza wreszcie teatr w mieście.

Uczestników czeka nie lada wyzwanie i sporo pracy ale trzymamy kciuki za powodzenie tej inicjatywy. Czekamy z niecierpliwością na finał.