Sobota, 28 styczeń. Imieniny Walerego i Radomira.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

Dzień Kobiet w DK Golina

 

Dzień  Kobiet jest dla pań doskonałym pretekstem do tego, by pomyśleć o sobie, o swojej urodzie, zdrowiu, rozwijaniu pasji i zainteresowań. Najciekawszymi sposobami spędzania wolnego czasu, „poszerzania horyzontów" są;  podróże, interesująca książka oraz spotkania z ciekawymi ludźmi.

Tegoroczny Dzień Kobiet, organizowany cyklicznie przez Dom Kultury w Golinie, odbył się 6 marca o godz. 17.00 w sali DK. Sala pełna po brzegi Pań przybyłych na koncert, który zorganizował Dom Kultury w Golinie.

Wśród zaproszonych gości była Przewodnicząca Rady Miejskiej w Golinie Urszula Furmaniak, radna Rady Miejskiej Iwona Kościelska, małżonka Burmistrza Violetta Durczyńska, Dyrektor BP Żanetta Matlewska oraz panie, które przybyły na Dzień Kobiet.

Dla Pań wystąpił KONIN BAND ORCHESTRA, która w czasie sześciu lat była organizatorem i wykonawcą kilkunastu koncertów noworocznych, bożonarodzeniowych, zaduszkowych i innych.  

Pierwszy raz zagrali w 2008 roku, podczas XXIX Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca. Premiera wypadła obiecująco. W 2015 roku Konin Band Orchestra przygotowała aż 93 muzyczne opracowania, towarzysząc młodym festiwalowym wokalistom.

W jej repertuarze znajdują się standardy jazzowe, popowe, także symfoniczne. Razem z nią koncertowały chóry, zespoły akordeonowe i kameralne smyczkowe, soliści operowi  z Akademii Muzycznej w Łodzi oraz Danuta Błażejczyk, Sylwia Dziardziel i Marek Fabisiak. Obecnie Konin Band Orchestra przygotowuje wespół  z Krzysztofem Antkowiakiem specjalny repertuar koncertowy z przebojami Franka Sinatry i Michaela  Buble.

W trakcie niedzielnego występu mogliśmy usłyszeć: FEELING GOOD     Anthony Newley, SWAY     Pablo Beltrán Ruiz, CHEEK TO CHEEK     Irving Berlin, NEW YORK, NEW YORK    John Kandera, STRANGERS IN THE NIGHT     Bert Kaempfert, HABANERA  z op. "Carmen"    George Bizet, JEDNEGO  SERCA   Czesław Niemen oraz wiele innych.

          Konin Band Orchestra tworzy 18. Instrumentalistów i wokaliści. Ten skład  można zmieniać w zależności do potrzeb wykonawczych,  a nawet poszerzyć o instrumentalistów koniecznych do wykonywania muzyki klasycznej.

 

W kameralnym nastroju i w dobrym humorze Panie świetnie się bawiły zapominając o codziennych troskach. Spotkanie otworzył Dyrektor Domu Kultury w Golinie witając wszystkich, a następnie złożył Paniom życzenia dla Pań oraz była kawa i wspaniałe ciasto.

Ponadto Przewodnicząca Rady Miejskiej Urszula Furmaniak w imieniu swoim i Burmistrza zabrała głos i dla zgromadzonych gości złożyła życzenia z okazji Dnia Kobiet.

Wszystkie przybyłe Panie otrzymały kwiatka z rąk Dyrektora Domu Kultury w Golinie Damian Ciesielskiego, który wszystkie witał w progach domu kultury. Nie zabrakło miłych słów oraz uścisków z Paniami.

Uroczystość przebiegła w miłej, sympatycznej atmosferze.

 

1

2

3

4

5