środa, 01 luty. Imieniny Brygidy i Ignacego.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

 Dzień Kobiet w Kawnicach

W dniu 7 marca 2015 roku na godzinę 17:00 Ochotnicza Straż Pożarna w Kawnicach zaprosiła mieszkanki Sołectwa Kawnice na spotkanie z okazji Dnia Kobiet. W spotkaniu udział wzięło około 120 pań z Kawnic i okolic. Swoją obecnością zaszczycili nas również:

Ø  Burmistrz Goliny Pan Mirosław Durczyński.

Ø  Przewodnicząca Rady Miejskiej w Golinie Pani Urszula Furmaniak.

Ø  Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Stanisława Wyspiańskiego w Kawnicach Pani Halina Warzychowska.

Ø  Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Golinie Pani Iwona Kościelska.

Ø  Sołtys Sołectwa Kawnice Pan Jerzy Modelski.

Tegoroczny program spotkania był bardzo napięty. Po oficjalnym powitaniu wszystkich pań przez Prezesa OSP Kawnice Mariusza Majewskiego, kilkunastu nauczycieli ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Wyspiańskiego w Kawnicach z Panią Dyrektor Haliną Warzychowską na czele, wystawiło sztukę teatralną obrazującą konsekwencje ucieczki kluczowych bohaterów z różnych bajek. Reżyserem sztuki i głównym koordynatorem była Pani Jolanta Grabia. Sztuka spodobała się wszystkim obecnym, o czym mogły świadczyć częste i gromkie brawa dla aktorów. Następnie dla zebranych pań zagrały i zaśpiewały dwa zespoły muzyczne działające przy OSP Kawnice - najpierw był to zespół "PASJA", a po nim zespół "SAMI SWOI". Oba zespoły również zebrały gromkie owacje za swoje występy. Przez cały czas trwania spotkania czynne były dwa stoiska - z wielkanocnymi ozdobami oraz kosmetykami AVON. Na pierwszym stoisku za niewielka kwotę można było zakupić ozdoby wielkanocne przygotowane przez uczniów ze Szkoły Podstawowej w Kawnicach. Na drugim stoisku można było zakupić kosmetyki AVON, jak również wziąć udział w loterii. Oba stoiska cieszyły się dużym zainteresowaniem. Dla wszystkich zebranych nie zabrakło na stołach ciasta, owoców, soków, kawy czy herbaty. Nasze Panie bawiły się przez ponad trzy godziny, podziękowały druhom z OSP Kawnice za zorganizowanie spotkania, po czym pełne humoru i z uśmiechem na twarzy udały się na zasłużony odpoczynek po tak wyczerpującym, pełnym atrakcji dniu.

 1

2

3

4

5

6

7

8