Wtorek, 21 wrzesień. Imieniny Hipolita i Mateusza.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

Dom Kultury w Golinie

 

WZRUSZAJĄCE  ZADUSZKI POETYCKIE Z LEONARDEM COHENEM

 

 

  Rzęsistymi brawami  zakończył się wzruszający  koncert   Kuby Michalskiego w Domu Kultury w Golinie. Występ został tak pomyślany, by stanowić swoiste dopełnienie Dnia Zadusznego  Nie mogło więc zabraknąć utworów refleksyjnych, prowokujących do przemyśleń, do zastanowienia się nas sensem  zarówno życia jak i przemijania. Licznie zgromadzona publiczność mogła usłyszeć wiele znanych ballad znakomitego kanadyjskiego poety i piosenkarza  Leonarda Cohena m.in. : „Alleluja", „Zuzannę" „Słynny niebieski prochowiec" oraz „Tańcz mnie po miłości kres". Należy podkreślić, iż wszystkie utwory wykonywane były po polsku.

 Kuba Michalski to doświadczony, w pełni ukształtowany, wielokrotnie nagradzany artysta. Jest autorem, kompozytorem, wokalistą, gitarzystą. Z żoną Anetą założył zespół „Cotton Cat". Nagrał z nim pięć płyt. Jego piosenki uzyskiwały wyróżnienia na festiwalu OPPA, a w duecie z Justyną Bacz wygrał Festiwal Pieśni Leonarda Cohena w Krakowie. W roku 2011 wydał płytę „Podróż", na której zamieścił własne kompozycje do wierszy wielkich poetów m.in. Leśmiana, Asnyka, Mickiewicza  oraz Baudelaire'a. W 2012 ukazał się album z piosenkami Kaczmarskiego, zaś w roku ubiegłym płyta z utworami  Cohena.

Po wspaniałym koncercie wzruszona, pełna wrażeń publiczność zeszła na parter domu kultury, by podziwiać wystawę rysunku, grafiki oraz fotografii „Przestrzenie widziane" dr hab. Piotra Szwieca, który organizuje interdyscyplinarne badania naukowe,  warsztaty i plenery studenckie. Aktywnie uczestniczy w konferencjach naukowych, prezentując wyniki swoich badań. Jest autorem wielu publikacji naukowych, jako samodzielny projektant oraz członek zespołów tworzy liczne projekty architektoniczne oraz detale i wnętrza. Zajmuje się rysunkiem, malarstwem a także działaniami przestrzennymi. Bierze udział w licznych wystawach zbiorowych.

 Dodajmy ,że  fotografie prezentowane na wernisażu są impresją dotyczącą czasowej instalacji „Czarny obelisk" (wielkogabarytowego obiektu przestrzennego wykonanego z zaawansowanego technologicznie materiału Lapitec).            

            Wystawę można będzie oglądać w „ Galerii Przejściowej" do 12 grudnia, od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-18:00. Zapraszamy serdecznie.

 

1

2

3