Wtorek, 21 wrzesień. Imieniny Hipolita i Mateusza.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

SZKOŁA W RADOLINIE „SZKOŁĄ  DEMOKRACJI- SZKOŁĄ SAMORZĄDNOŚCI"

 

         23 września 2014r. dyrektor Szkoły Podstawowej  im. Marii Konopnickiej w Radolinie - Pani Alina Kozłowska odebrała   w Ośrodku Rozwoju Edukacji  w Warszawie certyfikat „Szkoły Demokracji - Szkoły Samorządności". Specjalne podziękowania za koordynowanie działań związanych z realizacją projektu otrzymała Pani Magdalena Lewartowska.

    Pilotażowy projekt realizowało 87 szkół z całej Polski w okresie od 1 czerwca 2013 r. do 31 maja 2014 r. Celem projektu było rozwijanie kompetencji społecznych i obywatelskich rad pedagogicznych, wdrożenie uczniów do umiejętnego życia w społeczeństwie, nauka demokracji przez działanie. W czasie realizacji projektu  rada pedagogiczna odbyła szereg spotkań z ekspertem  ORE Panią Danutą Jaszczak, a uczniowie mieli m.in. możliwość spotkania się ze Społecznym Rzecznikiem Praw Dziecka Panią Marzanną Przybyłowską oraz przystąpili do konkursu „Droga do wolności".

 

1

2