Wtorek, 21 wrzesień. Imieniny Hipolita i Mateusza.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

Światowej sławy wystawa Siudmaka w Golinie

11 września późnym popołudniem w Domu Kultury w Golinie odbyła się inauguracja kulturalna roku. Wydarzenie rozpoczynające sezon imprez  zainicjowane zostało wernisażem wystawy Wojciecha Siudmaka oraz koncertem "Duetu Jazzowego".

Dyrektor Domu Kultury w Golinie Damian Ciesielski powitał przybyłych gości oraz zachęcił do skorzystania   z oferty  placówki, którą kieruje. Wśród przybyłych gości byli Przewodniczący Rady Programowej Fundacji Siudmaka Arkana XXI Pan Stefan Maliński oraz Andrzej Maliński członek tej fundacji.

Pierwszy punkt programu to koncert w wykonaniu Szymona Wieczorkiewicza oraz Filipa Chojnackiego podczas, którego wszyscy przybyli goście usłyszeli znane i lubiane utwory muzyki jazzowej a także  filmowej. Występ został przyjęty gromkimi brawami.

Po koncercie Dyrektor DK oraz Przewodniczcy Fundacji  oficjalnie otworzyli  wystawę Wojciecha Siudmaka. Stafan Maliński w swoim wystąpieniu przedstawił sylwetkę Artysty oraz opowiedział miłośnikom sztuki historię Światowego Projektu Pokoju "Wieczna Miłość",  jego laureatem w 2013 roku został Wojciech Kilar.  W trakcie spotkania wszyscy obejrzeli film ukazujący historię projektu pokoju przygotowany przez Fundację Siudmak Arkana XXI.

Po części oficjalnej miłośnicy sztuki udali się na zwiedzanie wystawy oraz na poczęstunek.

Ekspozycja Wojciecha Siudmaka w golińskim domu kultury  to wydarzenie niezwykłej artystycznej rangi, co do tego nikogo przekonywać nie trzeba.

Wojciech Siudmak, ikona realizmu fantastycznego, urodził się w Polsce, jednak od 1966 r. mieszka i tworzy we Francji. Jego prace torpedują wprost bogactwem intelektualnym  oraz niesamowitą, wymykającą się wszelkim definicjom, wyobraźnią, dzięki której stają się ponadczasowe i wciąż inspirujące.

Wystawa „Siudmak. Fantastyczne światy" oparta jest o dwa projekty. Pierwszy z nich jest Światowy Projekt Pokoju „Wieczna Miłość", drugi natomiast to cykl „Podróże po Diunie" odnoszący się do rysunków wykonywanych przez Artystę do słynnej powieści Franka Herberta „Diuna".

Wystawę w Domu Kultury w Golinie  można podziwiać przez najbliższy miesiąc, do czego wszystkich bardzo serdecznie zachęcamy.

1

2

3

4

6