Wtorek, 21 wrzesień. Imieniny Hipolita i Mateusza.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

Gminno-Parafialne Dożynki w Kraśnicy

 

Plon niesiemy plon ....

                                                   

Dożynki Gminno - Parafialne  AD 2014 odbyły się  24 sierpnia w Kraśnicy. To wyjątkowy czas dla mieszkańców  Goliny i okolic, zwłaszcza dla tych, którzy wiele miesięcy ciężko pracowali na roli. Ten dzień, hucznie obchodzony w naszej gminie, stanowi doskonałą okazję do świętowania oraz docenienia ciężkiej pracy właścicieli gospodarstw. Organizatorzy, jak co roku, zadbali o ciekawą oprawę muzyczną, atrakcje dla najmłodszych, poczęstunek swojską grochówką oraz wiele innych atrakcji.

Już od wielu miesięcy rolnicy przygotowywali tradycyjne wieńce dożynkowe. Było ich 14 - każdy inny, oryginalny i przykuwający uwagę. Gromadząca się publiczność nie kryła  swego podziwu dla pomysłowości twórców. Jury w składzie: Stanisława Jasiczek, Ewa Kacprowicz, Teresa Rożek, Ewa Wendt, Damian Ciesielski po burzliwych obradach przyznało trzy miejsca następującym sołectwom: I miejsce Kraśnica, II miejsce Głodowo, III miejsce Kawnice i Rosocha., a pozostałym wsiom przyznano wyróżnienia: Brzeźniak, Myślibórz, Lubiecz, Spławie, Adamów, Radolina, Przyjma, Kolno, RSP Węglewskie Holendry.

Uroczyste obchody święta plonów rozpoczęły się od powitania barwnego korowodu , który  przemaszerował przez wieś na plac Kółka Rolniczego w Kraśnicy. Tam Starostowie Dożynek  Maria Kopczyńska i Władysław Witasik przekazali chleb oraz  tradycyjny wieniec  Burmistrzowi Goliny Tadeuszowi Piotrowi Nowickiemu. Włodarz naszego miasta serdecznie powitał wszystkich zebranych, a także podziękował rolnikom za ich trud. Po okolicznościowych przemówieniach wręczono nagrody w konkursie na najbezpieczniejszą zagrodę  gminy, którą przyznano Panu Markowi Michalakowi.

W tak ważnym dniu nie mogło zabraknąć Mszy Świętej będącej dziękczynieniem za zebrane plony. Eucharystię sprawowali Proboszcz Parafii pod wezwaniem Matki Bożej Pocieszenia w Kawnicach - ks. Piotr Ziółkowski.

Część artystyczną  zainaugurował  Zespół Śpiewaczy „Senior", który przygotował na tę okazję okolicznościowy program artystyczny.

Dużym zainteresowaniem widowni cieszyły się występy młodzieży szlifującej  swój talent  pod okiem Artura Wieczorka - instruktora muzyki w Domu Kultury w Golinie.

Ponadto na scenie zaprezentował się zespół muzyczny z Kawnic, który wystąpił  repertuarze piosenek ludowych i współczesnych.

Kulminacyjny punkt niedzielnego  wieczoru to niewątpliwie  koncert Kapeli Podwórkowej Goliniaki Kraciaki. Mogliśmy usłyszeć  tradycyjne pieśni folklorystyczne, miejskie. Pełen wrażeń dzień zakończyła zabawa z zespołem BezTremy. Nie zabrakło również stoisk z wyrobami kulinarnymi, przygotowanymi przez mieszkańców sołectw Gminy Golina oraz  pokazu maszyn rolniczych.

Organizatorzy serdecznie dziękują Stowarzyszeniu LGD"Solidarni w Partnerstwie" oraz wszystkim sponsorom, którzy przyczynili się do organizacji tegorocznych Dożynek.

 

1   2

 3   4

5  6  

7         

8   

9    

10     

11 

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22 

23

24

25

26

28