Wtorek, 21 wrzesień. Imieniny Hipolita i Mateusza.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

IV Bieg Konwaliowy

IV Bieg Konwaliowy w Golinie rozpoczął się wspaniale a skończył..... ale po kolei.
W samo południe wystartowały biegi dla dzieci, młodzieży oraz bieg z mamą. W poszczególnych kategoriach wzięło udział 160 dzieci z przedszkola, szkół i gimnazjum. Dużą popularnością cieszył się Bieg z mamą na okoliczność nadchodzącego Dnia Matki. Także obecni ojcowie nie zostali pozbawieni szansy startu ze swoimi pociechami. Była słoneczna pogoda, nagrody dla dzieci i dobra zabawa.
Zgodnie z programem imprezy, o godz. 16.00 rozpoczęły się zawody dla dorosłych. Konkurencje takie jak Rajd rowerowy, Rajd nordic walking oraz biegi na 3 i 9km zgromadziły 136 osób. Dopisali goście, klubowicze, dawno nie widziani znajomi, sąsiedzi. Rowerzyści ruszyli w trasę, kijki i biegacze a wówczas rozpętała się potężna burza. Pociemniało, zerwał się wiatr i spadł ogromy deszcz. Leśna trasa została dosłownie rozmyta i w takich okolicznościach biegli i maszerowanli nasi odważni sportowcy.
Zabawa zamieniła się w wyzwanie. Nigdy nie zapomnimy tego dnia. Dziękujemy za wytrwałość i wyrozumiałość.

 

1 

2

3

4