środa, 03 czerwiec. Imieniny Leszka i Kłotyldy.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

W 1791 roku, Sejm Czteroletni po burzliwej debacie przyjął ustawę rządową, która regulowała ustrój prawny Rzeczpospolitej. Konstytucja 3 maja była pierwszą w Europie, a drugą – po konstytucji Stanów Zjednoczonych – spisaną ustawą zasadniczą na świecie.  Po odzyskaniu niepodległości w 1918 roku Święto Konstytucji 3 Maja obchodzono jako najważniejsze święto państwowe. W czasie II wojny światowej święto zostało zdelegalizowane. Przywrócono je dopiero w 1981 r. W tym dniu Polacy wracają do wydarzeń związanych z jej uchwaleniem.

O chlubnych momentach w historii naszej Ojczyzny w 229. rocznicę tego ważnego wydarzenia,  pamiętali również przedstawiciele władz samorządowych z Gminy Golina: Burmistrz Mirosław Durczyński, delegacja radnych na czele z Przewodniczącym Rady Miejskiej Wojciechem Wojdyńskim, dyrektor Biblioteki Publicznej w Golinie Żanetta Matlewska oraz przedstawiciele sołtysów i druhów OSP, którzy złożyli kwiaty i zapalalili znicze na Placu Kazimierza Wielkiego, przed  obeliskiem upamiętniającym poległych w obronie Ojczyzny.  O godz. 9.30 w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Golinie mszę świętą w intencji Ojczyzny odprawił ks. kanonik Andrzej Urbański.