Poniedziałek, 27 czerwiec. Imieniny Marii i Władysława.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

I wyróżnienie dla ósmoklasistów ze Szkoły bpodstrawowej w Golinie!

W styczniu br. Departament Korzystania i Informacji o Środowisku UrzęduMarszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu ogłosił konkurs dla szkół „Nasz pomysł na ochronę środowiska”- VII edycja -„Wpływ zanieczyszczeń na środowisko i nasze zdrowie”.

Przedmiotem rywalizacji było przygotowanie i zrealizowanie przez trzyosobowy zespół uczniów fotoksiążki  pokazującej wpływ zanieczyszczenia na środowisko, i nasze zdrowie,
a także zwrócenie uwagi na aktualny stanu przyrody wraz z propozycją zmian.

W realizację założeń powyższego konkursu włączyli się także ósmoklasiści ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Julia Pyrzyńska, Jakub Jachnik i Mikołaj Hatłas pod kierunkiem nauczyciela chemii Anety Nowak przygotowali bardzo ciekawą w swojej formie oraz zawartości fotoksiążkę. Trzyosobowy zespół z kl. VIII b wzbogacił ją o regulaminową dokumentacją fotograficzną, krótki opis stanu faktycznego i proponowane zmiany.

15 czerwca 2022 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu odbyła się uroczysta gala, podczas której rozstrzygnięto wspomniany wyżej konkurs.Wśród 67 złożonych prac,
ta wykonana przez uczniów z Goliny została dostrzeżona i nagrodzona
.

Nasi ósmoklasiściotrzymali prestiżowe I wyróżnienie. Wspólnie z dyrektor Ewą Kutniki opiekunem odebrali z rąk organizatorów: gratyfikację pieniężną w wysokości  2500 zł dla placówki, pamiątkowy grawer, listy gratulacyjne oraz 3 laptopy dla siebie. Dodatkiem do pakietu nagród była piękna lipa dla upiększenia przyszkolnego terenu.

Naszym przedstawicielom serdecznie gratulujemy tak wielkiego sukcesuosiągniętego w ramach wojewódzkiego konkursu.

Chapeau bas dla zespołu z VIIIb!

Aneta Nowak, Przemysław Ciesielski